לבד או עם שותפים

כוכב אחד2 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 תגובות, מומצע: 4.00 מתוך 5)
Loading…

 

"לבד או עם שותפים? או אולי בכלל לחכות לחבר/ה שיסכימו לטוס כדי שלא ארגיש לבד לגמרי?.."
את השאלה הזאת אני שומע אחת לכמה שיחות עם מטיילים שמתייעצים איתי בקשר לטיול שלהם.
השאלות הראשונות יבואו בדרך כלל בקשר למסלול הטיול וכמה כסף צריך לחודש (ברור), אבל שנכנסים לעובי הקורה בתכנון הטיול השאלה הזאת חוזרת על עצמה.
רוב המתייעצים לא חוששים להגיד לי שאין להם בעיה לטייל לבד.
הם שמעו סיפורים, קראו סיפורי דרך ומאמרים, הלכו להרצאות ושמעו את המרצה מסביר להם שאין כמו לטייל לבד וכמה שזה מדהים.

אבל אני שומע בקול שלהם את החשש, שהוא מוצדק לחלוטין, וחוזר על אותה מנטרה – לטייל לבד זה מדהים, זאת חוויה שאין כמותה, אבל לא מתאימה לכל אחד, ואני אסביר:
מרבית המטיילים מרגישים בטוח לטייל ביחד.
הסיבות הבטיחותיות ברורות, אבל אני מדבר דווקא על הפן הפסיכולוגי.
זה מאוד נוח שיש עוד מישהו שיביע את דעתו כשלא בטוחים, יש מישהו שבאמת מבין אותי (במיוחד אם דוברים את אותה השפה ובייחוד אם מדובר על חברים מהבית), ולא מרגישים אף פעם לבד, כי תמיד יש מישהו ברקע.
אז זהו.. שלא!
כששאלו אותי איך הרגשתי לטייל במשך שנה לבד, אמרתי שאף פעם לא הייתי באמת לבד. תמיד סבבו אותי אנשים, תמיד!
אני מגדיר עצמי כאדם חברותי יחסית, אחד שיוצר שיחה יש מאין ויכול להתחבר גם עם אנשים שהמכנה המשותף היחיד שלנו הוא ששנינו לא אוהבים לאכול טונה.
שום דבר מיוחד באישיות שלי שעזר לי להכיר אנשים במהלך הטיול, ועל אחת כמה וכמה, אני מגדיר את עצמי כ"אדם קשה ובררן" שבוחר את החברים שלו בפינצטה, ובכל זאת, בטיול שלי פשוט התחברתי עם כולם, ללא הבדל של דת מין וגזע (וגם עם בחור מדרום לבנון שהבית שלו נהרס במלחמה ב2006)
דבר נוסף שאני מדגיש שיש הבדל בין לבד לבין בודד.
כן, הייתי הרבה פעמים לבד.
טיילתי מדינות שלמות לבד. עשיתי טרקים של כמה ימים לבד. ישנתי באוטו באמצע הדרך לבד. בישלתי לבד, אכלתי לבד, הלכתי לראות סרטים לבד, אבל אף פעם לא הייתי בודד.
בעולם שבו הרשתות החברתיות שולטות, וכל מה שמעניין אותנו זה עוד לייק ועוד הבעת חיבה וירטואלית, קל מאוד להרגיש את הביחד, אבל משום מה יותר ויותר אנשים מרגישים בודדים.
בטיול זה בדיוק הפוך. אפשר להיות לבד שבוע, ואף פעם לא להרגיש בודד.
כי לבד זה פונקציה של זמן נתון, זה משתנה בתוך שניה אחת, ואילו בודד זאת הרגשה שיכולה ללוות אדם שנים רבות.
ואולי להיות לבד זה בכלל יתרון. מכירים יותר אנשים, פוגשים יותר תרבויות, עושים דברים שיכול להיות שאם היו עוד אנשים לא היינו עושים בכלל.
אין "עדר", אין מי שיגיד מה לעשות, הכל נעשה אך ורק על פי הרצון האישי הרגעי, ואין הרגשה יותר טובה מלהחליט על הדברים לבד ולגלות אחר כך כמה ההחלטה הייתה משתלמת.
הכרתי עשרות אם לא מאות אנשים חדשים ומכל קצוות תבל.
טיילתי עם אנשים שבחיים לא חשבתי שייצא לי לטייל איתם.
אני יכול לספר סיפורים על אנשים שפגשתי במשך כמה ימים ברצף ולא יימאס לי, כי החוויות והדברים הכי קטנים שלמדתי מהם חקוקים אצלי בראש, והזכרונות תמיד תמיד טובים.
אסכם ואגיד שבין אם תבחרו לטייל לבד או לטייל עם קבוצה של 30 איש, תמיד תלכו בהרגשה שאתם עושים את הדבר הכי כיפי שאפשר לעשות באותו רגע.
הטיול הוא החוויה האישית הפרטית שלכם ואיך שתבחרו לעשות אותו, ככה הוא יהיה וככה תזכרו את כל הרגעים והחוויות שצברתם.
טיול לבד לא מתאים לכל אחד, אבל לאלו שכן יבחרו בטיול מסוג זה אני יכול להבטיח שזאת חוויה אדירה שאין לתאר, ושלא תצטערו עליה!

עדיין אין תגובות. תהיו הראשונים שמגיבים.

השאירו תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. שדות חובה מסומנים ב *